“Lastig dat programma maken...”

Dat pubers het al druk genoeg hebben in hun leven weten we natuurlijk. School, huiswerk, sport, gamen, chillen…. en oh ja, ook nog Scouting. En in al die drukte wil het nog wel eens voorkomen dat je tijd te kort komt. En dan moet je keuzes maken: wat laat ik vallen? Nu vinden wij natuurlijk dat school en huiswerk te belangrijk zijn om te laten vallen, maar om nu het maken van het programma voor Scouting dan maar te laten vallen...

Dat resulteerde er de laatste tijd een aantal keren in dat als we als begeleiding op vrijdagavond vroegen aan het programmateam van die avond: “en, wat gaan we doen?”, er soms erg moeilijk gekeken werd. En soms zelfs verbaasd: “Heb ik programma?” Waarna er koortsachtig overleg gepleegd werd met de mede-organisator van die avond om toch nog wat op de planken te krijgen. De ene keer met meer succes dan de andere keer.

Maar, toegegeven, soms komt er ook een heel leuk programma uit. Zo hebben we een tijdje geleden een soort mini-Jotihunt gedaan met een app op onze mobieltjes, genaamt “Jachtseizoen”. Je meld je allemaal aan in een groep, je spreekt een gebied af, iemand wordt aangewezen als ‘prooi’ en na een aantal minuten voorsprong mag de rest gaan ‘jagen’, waarbij er elke x minuten de positie van de ‘prooi’ op een kaartje op je telefoon ververst wordt. Een goede oefening voor als we in oktober weer meedoen met de Jotihunt!

Maar alsjeblieft Rowans & Sherpa’s, willen jullie aaaaaaalsjeblieft een beetje tijd besteden aan het maken van je programma voor de afdeling? Dat scheelt niet alleen ons, maar ook jullie begeleiding een hoop stress op de vrijdagavond…